Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/omegaoptix/data/www/omega-optix.cz/vqmod/vqcache/vq2-catalog_controller_common_header.php on line 7 Degresivní čočky

Degresivní čočky

Degresivní či tzv. kancelářské brýlové čočky jsou zaměřené převážně na pohodlí při pohledu na střední a krátkou vzdálenost, a jsou tedy ideální na práci s počítačem či do kancelářského prostředí.

Jedná se o zjednodušenou variantu multifokálních brýlových čoček, kdy uživatel vidí ostře na blízkou a střední vzdálenost. U většiny progresivních čoček je pohled na střední vzdálenost kompromitovaný, proto jsou degresivní čočky pro práci s počítačem velice oblíbené. Oproti progresivním čočkám se vyznačují také rozšířenou oblastí vidění na blízko, a navíc je pro ně charakteristická vyšší hloubka ostrosti než u jednoohniskové brýlové čočky na čtení.

Vidění na blízko můžete dosáhnout velmi krátkým a přirozeným pohybem očí a pohled na střední vzdálenost je přímo dosažitelný v normální pozici oka. Vaše aktivity se střídavým pohledem na blízko a na střední vzdálenost jsou mnohem pohodlnější a méně namáhavé.

Jsou vhodné pro ty, kteří:

  • Vykonávají dlouhotrvající činnosti, při nichž potřebují dlouho a dobře vidět na blízkou a střední vzdálenost
  • Nosí bifokální čočky a potřebují zaměření i na střední vzdálenost
  • Nosí progresivní čočky a hledají lepší řešení pro práci na blízko
  • Potřebují pohodlnější řešení pro kvalitní vidění při práci s počítačem
Položek na stránkuPoložek
Položek na stránku
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.
Informace o zpracování osobních údajů - poučení o právech v souvislosti s ochranou osobních údajů